sire
04 خرداد 1402 - 10:04

افتتاح مدارس خیرساز در محروم‌ترین روستاهای استان کردستان

همزمان با ایام سالگرد پیروزی فتح خرمشهر، دو مدرسه خیرساز در روستاهای «کیلانه» و «مائین دول» سنندج افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، همزمان با ایام سالروز فتح خرمشهر، مراسم بزرگداشت حماسه سوم خرداد با هدف ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت و انتقال به نسل جوان در استان کردستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی فرج‌الله، مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی کردستان در آیینی که به مناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در جمع مسئولان و دانشجویان دانشگاه آزاد این شهر برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک ایام، اظهار داشت: آزادسازی خرمشهر بیانگر عظمت و اقتدار رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است، در دوران دفاع مقدس رزمندگان با کمترین امکانات و تجهیزات تنها به نیروی ایمان توانستند دشمن را شکست دهند و حتی یک وجب از خاک وطن را به دشمن ندادند.

وی با اشاره به اینکه سوم خرداد در تقویم جمهوری اسلامی یادآور ایام الله است، افزود: در این روز رزمندگان دلاور با تکیه بر نیروی ایمان و با یاری و نصرت خدا توانستند به پیروزی دست یابند.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی کردستان سالروز آزادسازی خرمشهر را روز مقاومت، ایثار و پیروزی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و گفت: آزادسازی خرمشهر در روز سوم خرداد سال 63 از رویدادهای مهم جنگ ایران و عراق است که در این جنگ خرمشهر پس از 578 روز اشغال توسط رژیم بعثی عراق توسط نیروهای مؤمن و انقلابی آزاد شد.

وی با هشدار اینکه امروز دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی با بهره‌گیری از ترفندهای مختلف از جمله تبلیغات فرهنگی درصدد دستیابی به اهداف و مقاصد خود هستند، یادآور شد: همان گونه که ملت دیندار معتقد و انقلابی، خرمشهر را آزاد کردند، امروز نیز در جبهه‌های فرهنگی در برابر تهاجمات دشمنان ایستادگی خواهند کرد.

فرج‌الله حماسه آزادسازی خرمشهر را آزادسازی ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: سوم خرداد از بارزترین جلوه‌های نصرت الهی در تاریخ ایران بوده که باید برای مردم جامعه به ویژه نسل جوان امروزی بازگو شود.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی کردستان با یادآوری اینکه حماسه آزادسازی خرمشهر درس بزرگ مقاومت و ایستادگی محسوب می‌شود، ابراز داشت: ملت بزرگ ایران به ویژه دانشجویان همواره در مقابل زیاده‌خواهی‌های استکبار جهانی خواهد ایستاد و از آرمان‌های امام راحل(ره)، انقلاب و شهیدان گلگون کفن حراست و پاسداری می‌کنند.

همچنین، به همت شورای فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج, نمایشگاهی به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد، سالروز آزاد سازی خرمشهر برپا شد.

این نمایشگاه با همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی کردستان, ستاد شاهد و امور ایثارگران و کانون‌های بسیج اساتید و دانشجویی واحد سنندج, جنب مسجد حضرت امام(ره) این دانشگاه دایر شد.

به گزارش تسنیم، آیین سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، در دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گرامی داشته شد.

فریدون عبدالملکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، سوم خرداد را یکی از پر افتخارترین روز‌های تاریخ انقلاب بیان کرد و گفت: سوم خرداد، نه فقط یادآور آزادی خرمشهر بلکه یادآور فداکاری و ایستادگی‌های تحسین‌برانگیز مدافعان ایران اسلامی در برابر نیرو‌های متجاوز است.

حفیظی از فرماندهان دوران دفاع مقدس نیز در این مراسم با یادآوری خاطراتی از سال‌ها جنگ تحمیلی، اظهار داشت: حماسه آزادسازی سوسنگرد از جمله نقاط الهام بخش و آموزنده دفاع مقدس و بیانگر مقاومت و اراده راسخ رزمندگان و هوشمندی و بصیرت آنان بود. باید نسل جوان امروزی با این رشادت‌ها آشنا شوند.

در ادارات استان کردستان نیز به‌مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر، نمایشگاهی با عنوان نمایشگاه ویژه عکس "خرمشهر" با نمایش آثار عکاسی از مقاومت، ایثار و پیروزی رزمندگان ایرانی در عملیات بیت‌المقدس برپا شد.

افتتاح دو مدرسه خیرساز در روستاهای «کیلانه» و «مائین دول» سنندج، احداث 7 کلاس درس در روستاهای سنندج توسط خیرین با اعتبار بالغ بر 36 میلیارد ریال، گلباران قبور مطهر شهدا، برگزاری یادواره‌های شهدا، نشست‌های روشنگری، آیین بزرگداشت و همچنین تقدیر از رزمندگان دوران دفاع مقدس در عملیات بیت‌المقدس و خانواده‌های معظم شهدا از جمله برنامه‌های بزرگداشت سوم خردادماه در استان کردستان بود.

انتهای پیام/488/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237390