sire
26 اسفند 1401 - 14:11

۲۴۵۵ خانواده شهید و ایثارگر مازندران فاقد مسکن هستند

ساری- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران از جذب ۳۰۰ نفر از فرزندان شهید و ایثارگران در دستگاه های دولتی خبر دادوگفت: دو هزار و ۴۵۵ خانواده شهید و ایثارگر در استان فاقد مسکن هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید کهنسال پیش ازظهر جمعه در دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران با گرامیداشت روز شهدا وارزش های والای اسلامی گفت: باید این ایثارگری‌ها و ارزش‌ها را ارز نهیم.

وی با اشاره به این از روز جانباز تا روز شهید برنامه‌های متنوعی در استان برگزار شده است، افزود: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید آرمان‌ها و سیره شهدا در رفتار و منش مردم و مسئولان نهادینه شود از این رو شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان شکل گرفته است.

وی از شناسایی شاخص‌های ایثار و شهادت در جامعه خبر داد و گفت: این شاخص‌ها براساس استراتژی‌های جدید در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری طراحی شده است.

کهنسال یادآور شد: نگاه تکریم و تعظیم از خانواده‌ها متأسفانه در برخی دستگاه‌ها کمرنگ است و باید سیر و خط ویژه ای در این زمینه طراحی و همه کارکنان نیز در این راستا آموزش داده شود.

مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران مازندران یادآور شد: بنیاد شهید استان ۱۳۴ دیدار در شهرستان‌ها برای سرکشی امور ایثارگران داشته است و برخی قوانین و قواعد نیز مستلزم بازتعریف است.

وی درباره اشتغال جامعه ایثارگری یادآور شد: به رغم قوانین موجود ضریب بیکاری جامعه ایثارگری دو برابر سایر اقشار است و سال جاری به هزار نفر مشاوره تحصیلی و شغلی داده شد و امسال ۳۰۰ نفر از فرندان ایثارگران و شهدا جذب دستگاه‌های دولتی شد.

وی گفت: ۲۷۰ نفر از فرزندان جانبازان بالای ۷۰ درصد و فرزندان شهید جذب دستگاه‌های اجرایی شدند و علاوه براین به هزار و ۳۹۵ نفر تسهیلات اشتغال داده شده است.

کهنسال از تهیه ۲۵ هزار مترمربع زمین برای ساخت مسکن در نشتارود تنکابن خبر داد و گفت: دو هزار و ۴۵۵ جانباز و خانواده شهید استان فاقد مسکن هستند که هزار و ۵۰۰ نفر برای خانه دار شدن معرفی می‌شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1097578